Díky vysokému pokrytí optickou infrastrukturou je levný vysokorychlostní internet v Vejprnicích dostupný pro cca 1 387 adresních bodů, přičemž 1 387 z těchto přípojek splňuje vysoké standardy pro moderní přenos dat (FTTH, FTTC, FTTB až 2 Gbit/s). V segmentu mobilních služeb zde při posledních měřeních dominoval T-Mobile s výkonem 79,0 Mb/s, zatímco konkurenční O2 dosahoval průměrné rychlosti 68,7 Mb/s.
Kolik stojí kvalitní a rychlý internet a kteří poskytovatelé z Vejprnic mají nejrychlejší internetové připojení a kvalitní služby?
od 299 Kč
kabel / optika / DSL / LTE / 5G
od 330 Kč
optika / kabel / wi-fi
od 249 Kč
volání / SMS / mobilní data / 5G
od 180 Kč
100+ programů / prima+ / 7 dní zpětně
od 260 Kč
internetová TV / sport / filmy / 7 dní zdarma
Vývoj infrastruktury potvrzuje rostoucí trend: zatímco v roce 2020 byl podíl moderního připojení v Vejprnicích na úrovni 0,0 %, dnes již dosahuje 100,0 %. Stále více domácností tak přechází na standard 100+ Mb/s. Odbornou pomoc se zřízením přípojky a konfigurací sítě v Vejprnicích nabízí více než 7 prověřených poskytovatelů, kteří v oblasti působí. V lokalitě u Vejprnicím zpravidla nejsou dostupné sítě HFC a Metro Ethernet. Můžeme vám však pomoci prověřit dostupnost optických tras FTTH, FTTB či FTTC. Tyto technologie eliminují technická omezení bezdrátových antén (Wi-Fi/5G), jako je kolísavá odezva (ping) nebo nestabilita při nepříznivém počasí.
Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Vejprnic (okrese Plzeň-sever) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 1 387 | Adresy, kde je k dispozici spolehlivý a rychlý internet. |
| 100+ Mb/s | 1 387 | Špičkové linky vhodné pro plynulé video a práci z domova. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 100,0 % | Jak velká část sítě už běží na nejnovější technologii. |
| Rozdíl NGA vs 100+ Mb/s | 0 | Počet adres, které teprve čeká upgrade na "gigabitový internet". |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 7 | Počet firem a živnostníků s přístupem k nejrychlejšímu internetu. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 1 383 | Adresy, kde je k dispozici spolehlivý a rychlý internet. |
| 100+ Mb/s | 1 383 | Špičkové linky vhodné pro plynulé video a práci z domova. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 100,0 % | Jak velká část sítě už běží na nejnovější technologii. |
| Rozdíl NGA vs 100+ Mb/s | 0 | Počet adres, které teprve čeká upgrade na "gigabitový internet". |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 8 | Počet firem a živnostníků s přístupem k nejrychlejšímu internetu. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 1 193 | Adresy, kde je k dispozici spolehlivý a rychlý internet. |
| 100+ Mb/s | 0 | Špičkové linky vhodné pro plynulé video a práci z domova. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Jak velká část sítě už běží na nejnovější technologii. |
| Rozdíl NGA vs 100+ Mb/s | 1 193 | Počet adres, které teprve čeká upgrade na "gigabitový internet". |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Počet firem a živnostníků s přístupem k nejrychlejšímu internetu. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 1 319 | Adresy, kde je k dispozici spolehlivý a rychlý internet. |
| 100+ Mb/s | 0 | Špičkové linky vhodné pro plynulé video a práci z domova. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Jak velká část sítě už běží na nejnovější technologii. |
| Rozdíl NGA vs 100+ Mb/s | 1 319 | Počet adres, které teprve čeká upgrade na "gigabitový internet". |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Počet firem a živnostníků s přístupem k nejrychlejšímu internetu. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 1 295 | Adresy, kde je k dispozici spolehlivý a rychlý internet. |
| 100+ Mb/s | 0 | Špičkové linky vhodné pro plynulé video a práci z domova. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Jak velká část sítě už běží na nejnovější technologii. |
| Rozdíl NGA vs 100+ Mb/s | 1 295 | Počet adres, které teprve čeká upgrade na "gigabitový internet". |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Počet firem a živnostníků s přístupem k nejrychlejšímu internetu. |
Prověřte stav a dostupnost vysokorychlostních internetových přípojek a celé sítě v místě svého bydliště. V tabulce najdete dostupnost optického připojení (FTTH/FTTB) i dalších technologií pro jednotlivé ulice. Výběrem ulice zobrazíte seznam adres s konkrétním typem přípojky pro každý dům. Pomůžeme vám najít nejvýhodnější internet přesně pro vaši adresu.
Ověřte si, jak rychlý internet a za jakou cenu je dostupný na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Vejprnicích zaveden rychlý pevný internet, nebo zda je vhodnější jiné připojení.
| Ulice | Adres | Optika | Ulice | Adres | Optika |
|---|---|---|---|---|---|
| Plzeňská | 191 | NE | Studentská | 86 | NE |
| Skupova | 44 | NE | Křimická | 39 | NE |
| Na Výhledy | 37 | NE | Sokolská | 37 | NE |
| U Křížku | 37 | NE | Línská | 35 | NE |
| Větrná | 35 | ANO | Nádražní | 34 | NE |
| Polní | 31 | NE | Tyršova | 30 | ANO |
| Okružní | 28 | NE | Jiráskova | 26 | NE |
| K Draganci | 23 | NE | 1. máje | 22 | NE |
| Boženy Němcové | 21 | NE | Lesní | 21 | NE |
| Zahradní | 21 | NE | Fialková | 20 | NE |
| Liliová | 19 | NE | Politických vězňů | 19 | NE |
| Žitná | 19 | NE | Jižní Svahy | 18 | NE |
| Na Hruškách | 18 | NE | Plaská | 18 | ANO |
| Smetanova | 18 | NE | Na Zavážce | 17 | NE |
| Dlouhá | 16 | NE | Dukelská | 16 | NE |
| Šeříková | 16 | NE | Vítěz. Nezvala | 16 | NE |
| Jasmínová | 15 | NE | K Myslivně | 15 | NE |
| Ječná | 14 | NE | Tlučenská | 14 | NE |
| V Cihelně | 14 | ANO | Luční | 12 | NE |
| Vochovská | 12 | NE | Družstevní | 11 | NE |
Pokud srovnáme rychlost mobilních dat v Vejprnicích je zřejmé, že v posledním měřeném období dosáhla nejvyšší průměrné 4G rychlosti mobilních dat společnost T-Mobile s reálným výkonem kolem 79,0 Mb/s. Druhou pozici obsadil operátor O2 s rychlostí 68,7 Mb/s a trojici uzavírá Vodafone s průměrnou rychlostí kolem 4,7 Mb/s. Pokud vybíráte mobilní tarif, soustřeďte se kromě rychlosti přenosu také na jeho kvalitu. Nejčistší 4G signál s minimálním rušením (SINR) byl naměřen u O2 s hodnotou 20,2 dB, zatímco nejlepší úroveň pokrytí a sílu signálu (RSRP) vykazoval O2 s hodnotou -71,6 dBm.
Na základě aktuálních testů nPerf a ocenění Opensignal 2025/2026 vykazuje infrastruktura Vodafone nejnižší latenci a nejvyšší stabilitu při přechodu mezi 5G buňkami. Pro maximální využití modelovaného potenciálu (pásmo n78) doporučujeme tarify s funkcí "Zrychlení na maximum" a integrovanou síťovou bezpečností, které aktuálně představují nejlepší poměr mezi technologickou vyspělostí a cenou začínající na 299 Kč.
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| T-Mobile | 2 | 79,0 Mb/s | 16,7 dB | -86,4 dBm | 5,0 |
| O2 | 2 | 68,7 Mb/s | 20,2 dB | -71,6 dBm | 4,0 |
| Vodafone | 2 | 4,7 Mb/s | 15,9 dB | -84,3 dBm | 3,5 |
V regionu evidujeme hned několik aktivních telekomunikačních subjektů (4). Co se týká optických přípojek FTTx (FTTH a FTTB), tak v okolí jsme našli firmy (3), které optické vedení či přípojky realizují. V evidenci se vedle optiky objevují hlavně optika, bezdrát a metalika. V nabídce služeb je vidět především Pevný internet a Přenos dat.
| Firma | Typy sítí |
|---|---|
| BOK*Net, z.s. IČO 27045994 | Bezdrát, Různé druhy sítí Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu |
| BOKNet Plzeň s.r.o. IČO 09204784 | Bezdrát, Různé druhy sítí, Metalika, Optika Kovové vedení || Optické vedení || Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu |
| BOKNet Vejprnice s.r.o. IČO 09213350 | Bezdrát, Různé druhy sítí, Metalika, Optika Kovové vedení || Optické vedení || Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu |
| BOKNet Západ s.r.o. IČO 09207015 | Bezdrát, Různé druhy sítí, Metalika, Optika Kovové vedení || Optické vedení || Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu |
Porovnejte si skutečnou sílu signálu a rychlost mobilního internetu. Data v tabulce vycházejí z posledních měření u všech hlavních i alternativních operátorů a týkají se výhradně této lokality. Pokud vás zajímají konkrétní cenové nabídky, nebo potřebujete poradit, jsme tu pro vás.
| Datum | Operátor / tech. | Lokalita | Naměřené hodnoty | Cell ID |
|---|---|---|---|---|
| 1.9.2023 14:19 | O2 / 2G | Vejprnice | RX -70,7 dBm, C/I 27,4 dB | 59127 |
| 1.9.2023 14:07 | O2 / 4G | Vejprnice | DL avg 68,7 Mb/s, medián 70,1 Mb/s, RSRP -71,6 dBm, SINR 20,2 dB | 204884737 |
| 1.9.2023 14:02 | Vodafone / 2G | Vejprnice | RX -77,4 dBm, C/I 27,9 dB | 30322 |
| 1.9.2023 13:51 | Vodafone / 4G | Vejprnice | DL avg 4,7 Mb/s, medián 4,2 Mb/s, RSRP -84,3 dBm, SINR 15,9 dB | 551180 |
| 1.9.2023 13:21 | T-Mobile / 2G | Vejprnice | RX -67,1 dBm, C/I 28,1 dB | 5065 |
| 1.9.2023 13:10 | T-Mobile / 4G | Vejprnice | DL avg 79,0 Mb/s, medián 80,5 Mb/s, RSRP -86,4 dBm, SINR 16,7 dB | 204884758 |
Pomáháme vám zorientovat se v džungli nabídek. Ať už je vaší prioritou maximální rychlost optického internetu, rodinná digitální televize nebo nejvýhodnější mobilní tarif od hlavních i alternativních operátorů, naše data pravidelně aktualizujeme, abyste se mohli rozhodnout správně. Máte zajímavý podnět nebo dotaz? Neváhejte napsat.
Podmínky | Ochrana soukromí | Poskytovatelé internetu | Kontakt
Stačí zadat obec nebo město. Ukážeme vám možnosti internetu v místě vašeho bydliště a pomůžeme vybrat službu, která bude dávat smysl cenou, rychlostí i dostupností.