Díky vysokému pokrytí optickou infrastrukturou je levný vysokorychlostní internet v Staňkově dostupný pro cca 1 233 adresních bodů, přičemž 1 233 z těchto přípojek splňuje vysoké standardy pro moderní přenos dat (FTTH, FTTC, FTTB až 2 Gbit/s). V segmentu mobilních služeb zde při posledních měřeních dominoval T-Mobile s výkonem 46,3 Mb/s, zatímco konkurenční Vodafone dosahoval průměrné rychlosti 31,5 Mb/s.
Kolik stojí kvalitní a rychlý internet a kteří poskytovatelé z Staňkova mají nejrychlejší internetové připojení a kvalitní služby?
od 299 Kč
kabel / optika / DSL / LTE / 5G
od 330 Kč
optika / kabel / wi-fi
od 249 Kč
volání / SMS / mobilní data / 5G
od 180 Kč
100+ programů / prima+ / 7 dní zpětně
od 260 Kč
internetová TV / sport / filmy / 7 dní zdarma
Vývoj infrastruktury potvrzuje rostoucí trend: zatímco v roce 2020 byl podíl moderního připojení v Staňkově na úrovni 0,0 %, dnes již dosahuje 100,0 %. Stále více domácností tak přechází na standard 100+ Mb/s. Odbornou pomoc se zřízením přípojky a konfigurací sítě v Staňkově nabízí více než 14 prověřených poskytovatelů, kteří v oblasti působí. V lokalitě u Staňkovu zpravidla nejsou dostupné sítě HFC a Metro Ethernet. Můžeme vám však pomoci prověřit dostupnost optických tras FTTH, FTTB či FTTC. Tyto technologie eliminují technická omezení bezdrátových antén (Wi-Fi/5G), jako je kolísavá odezva (ping) nebo nestabilita při nepříznivém počasí.
Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Staňkova (okrese Domažlice) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 1 233 | Adresy, kde je k dispozici spolehlivý a rychlý internet. |
| 100+ Mb/s | 1 233 | Špičkové linky vhodné pro plynulé video a práci z domova. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 100,0 % | Jak velká část sítě už běží na nejnovější technologii. |
| Rozdíl NGA vs 100+ Mb/s | 0 | Počet adres, které teprve čeká upgrade na "gigabitový internet". |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 14 | Počet firem a živnostníků s přístupem k nejrychlejšímu internetu. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 1 226 | Adresy, kde je k dispozici spolehlivý a rychlý internet. |
| 100+ Mb/s | 1 226 | Špičkové linky vhodné pro plynulé video a práci z domova. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 100,0 % | Jak velká část sítě už běží na nejnovější technologii. |
| Rozdíl NGA vs 100+ Mb/s | 0 | Počet adres, které teprve čeká upgrade na "gigabitový internet". |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 13 | Počet firem a živnostníků s přístupem k nejrychlejšímu internetu. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 1 218 | Adresy, kde je k dispozici spolehlivý a rychlý internet. |
| 100+ Mb/s | 0 | Špičkové linky vhodné pro plynulé video a práci z domova. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Jak velká část sítě už běží na nejnovější technologii. |
| Rozdíl NGA vs 100+ Mb/s | 1 218 | Počet adres, které teprve čeká upgrade na "gigabitový internet". |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Počet firem a živnostníků s přístupem k nejrychlejšímu internetu. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 1 208 | Adresy, kde je k dispozici spolehlivý a rychlý internet. |
| 100+ Mb/s | 0 | Špičkové linky vhodné pro plynulé video a práci z domova. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Jak velká část sítě už běží na nejnovější technologii. |
| Rozdíl NGA vs 100+ Mb/s | 1 208 | Počet adres, které teprve čeká upgrade na "gigabitový internet". |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Počet firem a živnostníků s přístupem k nejrychlejšímu internetu. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 1 207 | Adresy, kde je k dispozici spolehlivý a rychlý internet. |
| 100+ Mb/s | 0 | Špičkové linky vhodné pro plynulé video a práci z domova. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Jak velká část sítě už běží na nejnovější technologii. |
| Rozdíl NGA vs 100+ Mb/s | 1 207 | Počet adres, které teprve čeká upgrade na "gigabitový internet". |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Počet firem a živnostníků s přístupem k nejrychlejšímu internetu. |
Prověřte stav a dostupnost vysokorychlostních internetových přípojek a celé sítě v místě svého bydliště. V tabulce najdete dostupnost optického připojení (FTTH/FTTB) i dalších technologií pro jednotlivé ulice. Výběrem ulice zobrazíte seznam adres s konkrétním typem přípojky pro každý dům. Pomůžeme vám najít nejvýhodnější internet přesně pro vaši adresu.
Ověřte si, jak rychlý internet a za jakou cenu je dostupný na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Staňkově zaveden rychlý pevný internet, nebo zda je vhodnější jiné připojení.
| Ulice | Adres | Optika | Ulice | Adres | Optika |
|---|---|---|---|---|---|
| Jiráskova | 98 | NE | Americká | 60 | ANO |
| Jankovského | 46 | ANO | 1. máje | 41 | NE |
| Plzeňská | 41 | NE | Rašínova | 41 | NE |
| Nádražní | 37 | NE | Plovární | 37 | NE |
| Husova | 36 | NE | Trnkova | 35 | NE |
| Domažlická | 30 | NE | E. Krásnohorské | 29 | NE |
| Wenigova | 29 | NE | Baarova | 28 | NE |
| Dělnická | 27 | NE | Soukenická | 27 | NE |
| Tyršova | 27 | NE | Puclická | 26 | NE |
| Družstevní | 23 | NE | Příčná | 21 | NE |
| Na Tržišti | 20 | ANO | U Čermenského lesíka | 20 | NE |
| Václavská | 20 | NE | Výtuňská | 20 | NE |
| Žižkova | 20 | NE | Kamenická | 19 | NE |
| Komenského | 19 | NE | náměstí T. G. Masaryka | 17 | ANO |
| Šumavská | 16 | NE | Riegrova | 13 | NE |
| Mathauserova | 12 | NE | 28. října | 11 | NE |
| Bezručova | 11 | NE | Vyšehradská | 10 | NE |
| B. Smetany | 9 | NE | Mlýnská | 9 | NE |
| Pod Mastníkem | 9 | NE | Tylova | 9 | NE |
| U pošty | 9 | ANO | Nad Tratí | 8 | NE |
Pokud srovnáme rychlost mobilních dat v Staňkově je zřejmé, že v posledním měřeném období dosáhla nejvyšší průměrné 4G rychlosti mobilních dat společnost T-Mobile s reálným výkonem kolem 46,3 Mb/s. Druhou pozici obsadil operátor Vodafone s rychlostí 31,5 Mb/s a trojici uzavírá O2 s průměrnou rychlostí kolem 30,1 Mb/s. Pokud vybíráte mobilní tarif, soustřeďte se kromě rychlosti přenosu také na jeho kvalitu. Nejčistší 4G signál s minimálním rušením (SINR) byl naměřen u O2 s hodnotou 28,7 dB, zatímco nejlepší úroveň pokrytí a sílu signálu (RSRP) vykazoval Vodafone s hodnotou -72,4 dBm.
Na základě aktuálních testů nPerf a ocenění Opensignal 2025/2026 vykazuje infrastruktura Vodafone nejnižší latenci a nejvyšší stabilitu při přechodu mezi 5G buňkami. Pro maximální využití modelovaného potenciálu (pásmo n78) doporučujeme tarify s funkcí "Zrychlení na maximum" a integrovanou síťovou bezpečností, které aktuálně představují nejlepší poměr mezi technologickou vyspělostí a cenou začínající na 299 Kč.
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| T-Mobile | 1 | 46,3 Mb/s | 27,1 dB | -79,2 dBm | 5,0 |
| Vodafone | 1 | 31,5 Mb/s | 28,4 dB | -72,4 dBm | 4,0 |
| O2 | 1 | 30,1 Mb/s | 28,7 dB | -74,0 dBm | 3,5 |
Porovnejte si skutečnou sílu signálu a rychlost mobilního internetu. Data v tabulce vycházejí z posledních měření u všech hlavních i alternativních operátorů a týkají se výhradně této lokality. Pokud vás zajímají konkrétní cenové nabídky, nebo potřebujete poradit, jsme tu pro vás.
| Datum | Operátor / tech. | Lokalita | Naměřené hodnoty | Cell ID |
|---|---|---|---|---|
| 26.3.2018 11:26 | Vodafone / 4G | Staňkov, Staňkov-město | DL avg 31,5 Mb/s, medián 32,2 Mb/s, RSRP -72,4 dBm, SINR 28,4 dB | 285197 |
| 26.3.2018 11:24 | T-Mobile / 4G | Staňkov, Staňkov-město | DL avg 46,3 Mb/s, medián 47,9 Mb/s, RSRP -79,2 dBm, SINR 27,1 dB | 212572427 |
| 26.3.2018 11:22 | O2 / 4G | Staňkov, Staňkov-město | DL avg 30,1 Mb/s, medián 30,1 Mb/s, RSRP -74,0 dBm, SINR 28,7 dB | 212572416 |
Pomáháme vám zorientovat se v džungli nabídek. Ať už je vaší prioritou maximální rychlost optického internetu, rodinná digitální televize nebo nejvýhodnější mobilní tarif od hlavních i alternativních operátorů, naše data pravidelně aktualizujeme, abyste se mohli rozhodnout správně. Máte zajímavý podnět nebo dotaz? Neváhejte napsat.
Podmínky | Ochrana soukromí | Poskytovatelé internetu | Kontakt
Stačí zadat obec nebo město. Ukážeme vám možnosti internetu v místě vašeho bydliště a pomůžeme vybrat službu, která bude dávat smysl cenou, rychlostí i dostupností.